Modlitwa Różańcowa

/Na zdjęciu powyżej obraz z naszego kościoła z wizerunkiem MB Nieustającej Pomocy, z wotami Parafian w postaci różańców, medalików/

Miesiąc październik to miesiąc maryjny, bo szczególnie poświęcony Maryi, Matce Syna Bożego. W naszej parafii tradycyjnym zwyczajem, 1 października o godz. 17.30 rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe, które były ofiarowane w różnych intencjach, m.in.: za wszystkich Parafian żyjących i zmarłych, budowniczych i ofiarodawców kościoła, za dzieci i młodzież, małżeństwa i rodziny, osoby chore, cierpiące, przebywające w szpitalach, Domach Pomocy Społecznej, Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych i hospicjach, w podeszłym wieku oraz w intencjach Bogu wiadomych, z którymi o wieczornej porze przychodzili wierni do świątyni, przed oblicze Matki Najświętszej. Do odmawiania poszczególnych tajemnic angażowała się m.in. Liturgiczna Służba Ołtarza, czyli ministranci, lektorzy i kandydaci, również osoby świeckie różnych stanów. W ostatnim dniu października, po modlitwie różańcowej ks. proboszcz podziękował wszystkim, zwłaszcza dzieciom i młodzieży za modlitewny udział w nabożeństwach różańcowych wypowiadając znamienne zdanie, że miesiąc różańca się kończy, ale nie kończy się nasza modlitwa – niech ona trwa dalej i przynosi dobre owoce w codziennym życiu małżeńskim, rodzinnym, zawodowym, osobistym, ale nade wszystko parafialnym.

Przy ołtarzu, w nabożeństwach różańcowych uczestniczyli także nowi kandydaci i kandydatki do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, którzy rozpoczęli czas przygotowawczy. Nowi ministranci, kandydatki i kandydaci zostaną uroczyście ustanowieni do tych funkcji w Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, tj. 26 listopada 2017 r. w specjalnym obrzędzie liturgicznym, a po ustanowieniu na plebanii odbędzie się Parafialny Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców i Dziadków za motywowanie swoich dzieci do zaszczytnej i pięknej Służby przy Chrystusowym Ołtarzu.