RÓŻE RÓŻAŃCOWE

W 2018 r. i 2019 r. niektóre Róże Różańcowe zostały skompletowane. W niedzielę 23 lutego 2020 r. członkowie 8 Róż Różańcowych otrzymali roczny grafik miesięcznej zmiany tajemnic różańcowych. W I Niedzielę Wielkiego Postu 1 marca na zakończenie Rekolekcji, Róże otrzymały modlitewnik z rozważaniami 20 tajemnic różańcowych i rozpoczęła się wspólna miesięczna zmiana tajemnic różańcowych w 8 Różach naszej parafii według opracowanej rozpiski. Dotychczasowe tajemnice Róże zostawiły na pamiątkę. Członkom Róż /156 osób/ życzę wytrwałości i opieki Królowej Różańca Św. w powierzanych codziennie różnych INTENCJACH!

Miesięczna rozpiska tajemnic dla 8 Róż Różańcowych /luty 2021/
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie roczna-rozpiska.jpg
Nowe rozważania dla 8 Róż Różańcowych

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie modlitewniki-dla-8-róż-różańcowych.jpg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie rozważania-różańcowe.jpg

REGULAMIN ŻYWEGO RÓŻAŃCA

1. Obowiązkiem każdego członka Żywego Różańca jest codzienne odmawianie jednej Tajemnicy Różańca, poprzedzone jej rozważaniem.
2. Członkowie Żywego Różańca mają obowiązek wielbić Maryję i rozszerzać jej cześć przez naśladowanie jej cnót, przykładem życia i działalnością apostolską /pomoc w parafii, ofiarowanie cierpienia, zachęcanie innych osób, aby przystąpiły do wspólnoty/.
3. Róża Różańcowa składa się z 20 osób. Troska o jej pełny skład, utrzymanie łączności między Różą, a Kapłanem-Opiekunem, dostarczanie Tajemnic nieobecnym na wymianie oraz otaczanie miłością chorych członków – to główne zadania przewodniczącego Róży czyli zelatorki lub zelatora.
4. Zmiana tajemnic odbywa się jeden raz w miesiącu, albo przez losowanie albo w porządku kolejnym. Nierzadko też, zgodnie z lokalnym zwyczajem parafii, wymiana dokonuje się rzadziej i w innej formie.
5. Godnym szacunku zwyczajem jest ofiarowanie Mszy św. w intencji członków Róży oraz udział członków Żywego Różańca w pogrzebie zmarłego członka Róży, w modlitwie o spokój jego duszy oraz zamówienie Mszy św. w jego intencji.

RÓŻE RÓŻAŃCOWE ŻEŃSKIE:

1. Róża Różańcowa Marii Leschik /20/