PIELGRZYMKO-WYCIECZKI

ROK 2020

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce, pielgrzymka odbędzie się w innym terminie.

Po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego i poprawie sytuacji zorganizujemy 1-dniową pielgrzymkę do Jędrzejowa – najstarszego opactwa cysterskiego, na Święty Krzyż – sanktuarium Krzyża Świętego prowadzone przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz do Kielc. ZAPRASZAM! Zapisy od 1 marca u ks. proboszcza, koszt 80 zł. Poniżej pobierz program. Do tej pory zapisało się 30 osób. 

JĘDRZEJÓW, ŚWIĘTY KRZYŻprogram

W dniach 20-28 czerwiec z parafią Kuźnia Raciborska organizujemy pielgrzymkę do MEDJUGORJE w Bośni i Hercegowinie. Poniżej program pielgrzymki.

MEDJUGORJE – program

ROK 2019

JARMARK BERLINprogram

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie jarmark_drezno.jpg

W sobotę 7 grudnia z parafią Suchy Bór k. Opola zorganizowaliśmy wyjazd na Jarmark Adwentowy do BERLINA, zwiedzanie m.in. barokowej katedry św. Jadwigi, Reichstagu, Muzeum Muru Berlińskiego, fragmenty muru i Bramy Brandenburskiej. Z naszej parafii wzięło udział 11 osób.

ks. proboszcz

W sobotę 28 września odbyła się pielgrzymko-wycieczka do Paczkowa, Głębinowa i Nysy. W programie m.in.: Msza św. w kościele św. Urbana w Głębinowie przy relikwiach św. Rity – patronki od spraw trudnych, zwiedzanie Paczkowa, rejs statkiem po Jeziorze Nyskim i nawiedzenie relikwii bł. Marii Luizy Merkert w bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. Bóg Zapłać wszystkim pielgrzymom!

ks. proboszcz

PROGRAM PIELGRZYMKItutaj

W dniach 27 i 28 sierpnia z parafią Łomnica i Sieraków Śl. współorganizowaliśmy 2-dniową pielgrzymkę na PODLASIE /Tykocin, Białystok, Supraśl, Kruszyniany, Święta Góra Grabarka, Pratulin, Kostomłoty, Kodeń, Jabłeczna/. W pielgrzymce wakacyjnej wzięło udział 38 osób, w tym 5 pielgrzymów z Wędziny. Pielgrzymce przewodniczył ks. Norbert Panusz, proboszcz z Łomnicy.

ks. proboszcz

PROGRAM PIELGRZYMKI – tutaj

W sobotę 15 czerwca miała miejsce pielgrzymko-wycieczka do Sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem i Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu, gdzie znajduje się figurka Matki Bożej ludźmierskiej nazywana Gaździną Podhala. To szczególne miejsca obecności Św. Jana Pawła II. W pielgrzymce wzięło udział 57 osób z kilku parafii: Wędziny, Sierakowa Śl., Molnej, Borek W. i Lublińca. BÓG ZAPŁAĆ pielgrzymom za wspólny wyjazd!!!

ks. proboszcz

PROGRAM – tutaj

ROK 2018

W sobotę 15 grudnia odbyła się pielgrzymko-wycieczka do Grobu Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy oraz na Jarmark Adwentowy we Wrocławiu. W tym wyjeździe wzięło udział 27 osób. O godz. 12.00 w bazylice Św. Jadwigi Śl. w Trzebnicy była sprawowana Msza św. w intencji grupy pielgrzymów i ich rodzin. Wszystkim pielgrzymom z parafii i okolicznych miejscowości – BÓG ZAPŁAĆ.

Program TRZEBNICA-WROCŁAW

TRZEBNICA z lotu ptaka

ks. proboszcz

W sobotę 6 października odbyła się 1-dniowa jesienna pielgrzymka na Jasną Górę, do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie i Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach. Msza św. w intencji 47 pielgrzymów i ich rodzin została odprawiona w gidelskim sanktuarium o godz. 12.00. Na trasie pielgrzymki znalazła się również miejscowość Św. Anna wraz z klasztorem, gdzie znajduje się ołtarz z figurą Św. Anny Samotrzeciej. W tym miejscu żyją i spełniają swoje powołanie mniszki dominikańskie – siostry klauzurowe. Była to ostatnia pielgrzymka w roku 2018. Wszystkim pielgrzymom BÓG ZAPŁAĆ za modlitewny udział i dobrą postawę chrześcijanina-pielgrzyma.

Więcej o sanktuarium w Leśniowie

Więcej o sanktuarium w Gidlach

ks. proboszcz

W dniach 27-29 sierpnia z parafiami z Łomnicy i Sierakowa Śl. współorganizowaliśmy pielgrzymkę na Warmię, Mazury i Podlasie /Gietrzwałd, Św. Lipka, Sokółka, Różanystok/, której przewodniczył ks. Norbert Panusz, proboszcz z Łomnicy. W pielgrzymce wzięło udział 35 osób. Bóg zapłać 8 pielgrzymom z naszej parafii.

ks. proboszcz

W środę 11 lipca odbyła się wakacyjna wycieczka 22-osobowej grupy dzieci i młodzieży do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Zapisy trwały do 10 lipca. Dzieci, młodzież i opiekunowie przeżyli wspólnie radosny dzień /3 godziny na basenie/, a w drodze powrotnej obowiązkowo trzeba były odwiedzić KFC, aby nieco się posilić. Całej grupie dzieci, młodzieży i opiekunom bardzo dziękuję za chętny udział w wycieczce.

ks. proboszcz

W środę 20 czerwca odbył się rodzinny wyjazd na koncert charytatywny z ok. zakończenia roku szkolnego oraz rozpoczęcia wakacji. Podczas koncertu na placu katedralnym wystąpili: Natalia Kukulska, Cello Brothers oraz Trzecia Godzina Dnia /TGD/. Całkowity dochód został przeznaczony na renowację katedry w Opolu.

ks. proboszcz

W sobotę 16 czerwca ponad 50-osobowa grupa dzieci I-komunijnych parafii z Wędziny i Sierakowa Śl. razem z opiekunami pojechała na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę w Częstochowie. Głównym celem pielgrzymki była Eucharystia odprawiana o godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, na której dzieci były ubrane w strojach komunijnych. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć pobytu w M’cdonaldzie. Dziękuję Siostrze Gabrieli, katechetce oraz rodzicom za opiekę nad dziećmi. 

ks. proboszcz

W sobotę 9 czerwca odbyła się parafialna pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik. W programie pielgrzymka było m.in. Opactwo Cystersów w Mogile – Sanktuarium Krzyża Świętego, Sanktuarium Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W pielgrzymce wzięło udział 35 osób. Usługi transportowe świadczyła firma TEMPO z Olesna. Wszystkim bardzo dziękuje za udział w pielgrzymce.

ks. proboszcz

ROK 2017

W sobotę 16 grudnia 2017 r. razem z sąsiednimi parafiami z Sierakowa Śl. i Łomnicy oraz Biurem Podróży TEMPO z Olesna zorganizowaliśmy jednodniową pielgrzymko-wycieczkę na Jarmark Adwentowy w Dreźnie. W pielgrzymko-wycieczce wzięło udział 30 osób. Adwent to wspaniały czas by odwiedzić Drezno – bajkową stolica Saksonii – tu znajduje się jeden z najstarszych bożonarodzeniowych jarmarków. To tu spotkamy kominiarza na szczęście i 14-metrową, największą na świecie, świąteczną piramidę. Striezelmarkt został założony w XV w., a swoją nazwę zawdzięcza drożdżowej, plecionej bułce (Striezel), która na przestrzeni wieków zamieniła się w tradycyjne ciasto z bakaliami – drezdeński Christstollen. Tu można znaleźć: zabawki z drewna z regionu Rudaw, malowane tkaniny i łużyckie wyroby garncarskie, wydmuchiwane ozdoby choinkowe, słynne ciasteczka z Pulsnitz i oczywiście drezdeński Christstollen. Wyjazd nastąpił w godzinach porannych. Po dotarciu na miejsce ok. godz. 11.00 rozpoczęło się zwiedzanie miasta z Przewodnikiem: Pałac Zwinger, Opera Sempera przy Placu Teatralnym, Kościół Dworski, katolicka katedra zwana również kościołem polskim, kościół Frauenkirche, słynny most Augusta Mocnego, Staromiejski Odwach, współczesne centrum miasta, spacer po Hauptstrasse. Następnie był czas wolny – pobyt na jarmarku. Ok. 23.00 grupa wróciła do Polski. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w pielgrzymko-wycieczce, za świadectwo wiary i dobrą postawę chrześcijanina.

ks. proboszcz

W sobotę 7 października 2017 r. 26-osobowa grupa pielgrzymów z naszej parafii udała się na pielgrzymko-wycieczkę do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu w woj. wielkopolskim. Wyjazd miał miejsce w sobotni poranek o g. 5.00. Przed dotarciem do Lichenia pielgrzymi zatrzymali się w lesie grąblińskim oddalonym 2 km od Lichenia, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Na kilku hektarach dawnej puszczy sosnowej znajdują się, otoczone szczególną czcią, miejsca objawień Matki Bożej oraz połączone alejkami stacje drogi krzyżowej. W tym lesie żołnierz napoleoński, Tomasz Kłossowski, zawiesił w 1844 r. wizerunek Najświętszej Maryi Panny z białym orłem na piersi. Sześć lat później doszło tu do pamiętnych objawień. Matka Boża ukazała się pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Po dotarciu do celu grupa wzięła udział w godzinnym oprowadzeniu po Sanktuarium wraz z przewodnikiem. O g. 12.00 miała miejsce Msza św. koncelebrowana z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych. Po Mszy św. każdy miał czas na indywidualną modlitwę w tym miejscu. Opiekę duszpasterską w Licheniu sprawują Ojcowie Marianie. W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili duchowo również Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i kościoły znajdujące się w tym mieście. W czasie pielgrzymko-wycieczki nie zabrakło śpiewu pieśni, modlitwy różańcowej, koronki i radosnego czasu dla bliźnich. Wszystkim pielgrzymom za udział, szczególnie za postawę chrześcijanina oraz za dobrą atmosferę serdeczne Bóg zapłać.

ks. proboszcz