Tydzień Ekumeniczny

Pod hasłem Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc zaczerpniętym z Ewangelii św. Jana, od 18 do 25 stycznia obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Choć w wymiarze ograniczonym z powodu pandemii, także w tym roku wierni różnych wyznań spotkają się na ekumenicznych nabożeństwach i wysłuchają homilii przedstawicieli innych Kościołów ze względów sanitarnych odbędzie się mniej nabożeństw ale będą one organizowane w większych kościołach, tak, żeby mogło w nich uczestniczyć więcej osób – powiedział KAI ks. Sławomir Pawłowski SAC, sekretarz Rady ds. Ekumenizmu KEP. Niektóre wydarzenia będą transmitowane online, a poza tym każdy z nas może też modlić się indywidualnie – zachęca duchowny.

Z darem w modlitwie – ks. Proboszcz