Rok pandemii

DRODZY PARAFIANIE

Przeżywamy ostanie godziny Roku Pańskiego 2020, który niewątpliwe w historii ludzkości i świata zapisze się jako rok walki z pandemią Covid 19. Na pewno był to czas wielu trudności, z którymi musieliśmy się zmierzyć, a których wcześniej nie znaliśmy. Doświadczaliśmy również lęku, obaw i niepokoju w rodzinach i życiu społecznym, spowodowanych wprowadzanymi przez rząd zasadami sanitarnymi. Także w życiu religijnym biskupi diecezjalni wydawali dekrety, które wymusiła pandemia, a które utrudniały ludziom wierzącym swobodny dostęp do sakramentów świętych, a szczególnie Eucharystii poprzez limity wiernych w kościołach. Pomimo wielu niedogodności Pan Bóg przychodził nam z pomocą i swoją łaską, odczuwaliśmy Jego opiekę. Za każde otrzymane dobro dziękujmy, a za wyrządzone krzywdy i zło przepraszajmy…

Wchodzimy w Nowy Rok Pański 2021 z niepokojem w sercach, bo nie wiemy co przyniesie nadchodząca przyszłość. Patrząc z perspektywy człowieka wierzącego mamy nadzieję i ufność w Bożym Miłosierdziu, że Pan Bóg nas nie opuści, że będzie nam dalej towarzyszył ze swoją łaską i pokojem, że pandemia w końcu ustąpi.

W Nowym Roku 2021 życzę wszystkim Parafianom i Rodzinom wielu łask Bożych, opieki Św. Rodziny z Nazaretu, ponadto zdrowia duszy i ciała, radości i pogody ducha. Wszystkie plany i nadzieje zawierzmy opiece Św. Rocha i Św. Urbana.

Z kapłańskim błogosławieństwem – ks. Proboszcz

W czwartek 31 grudnia we wspomnienie Św. Sylwestra, papieża o godz.16.00 Msza św. w intencji PARAFIAN na zakończenie Starego Roku z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym.