40 lat minęło

1 stycznia 2021 r., minęło 40 lat istnienia samodzielnej parafii św. Urbana w Wędzinie i odłączenia się jako filii od parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Sierakowie Śl. 1 stycznia 1981 r. wszedł w życie dekret ks. biskupa Alfonsa Nossola ustanawiający wędzińską parafię. Ten mały jubileusz pozwala popatrzeć wstecz, a przede wszystkim podziękować Bożej Opatrzności za dobro, które się dokonało w tym czasie oraz życie duszpasterskie i gospodarcze parafii, m. in. za podjęcie budowy nowego kościoła /1996-2002/, który został poświęcony 15 września 2002 r. przez ks. Biskupa Jana Kopca, obecnie ordynariusza diecezji gliwickiej.

Niech Pan Bóg dalej prowadzi całą parafię drogami wiary, nadziei i miłości, a Matka Boża Nieustająca Pomoc i św. Urban wypraszają potrzebne łaski.

Z darem w modlitwie – ks. proboszcz

płyty pamiątkowe, krzyż w prezbiterium dawnego kościoła
nowy sztandar rolniczy – sierpień 2020 r.