Kiermasz – 15 rocznica poświęcenia kościoła

W niedzielę 17 września 2017 r. nasza parafia świętowała skromną uroczystość 15 rocznicy poświęcenia nowego parafialnego kościoła św. Urbana w Wędzinie. Sumie kiermaszowej o godz. 10.00 przewodniczył i homilię wygłosił budowniczy kościoła w Wędzinie, ks. Zygfryd Flak /obecnie proboszcz Parafii św. Andrzeja Apostoła w Ujeździe/. W czasie homilii kapłan-budowniczy ze wzruszeniem wspominał nieodległe przecież czasy budowy świątyni, wielkiego zaangażowania lokalnej społeczności, która dzielnie podjęła i wykonała niełatwe zadanie wybudowania nowego kościoła, a jeszcze trudniejsze zadanie powstania wspólnoty żywego Kościoła – wspólnoty ludzkich serc. Należy wspomnieć, że poświęcenia nowego kościoła w Wędzinie dokonał 14 września 2002 r. ks. biskup Jan Kopiec, obecnie ordynariusz diecezji gliwickiej. O godz. 14.30 w kościele parafialnym zostały odprawione popołudniowe nieszpory kiermaszowe. Z okazji 15 rocznicy poświęcenia świątyni zostały wydane okolicznościowe kolorowe widokówki ze zdjęciami naszego kościoła, które wykonał profesjonalnie Pan Andrzej Pośpiech – Quincy digital studio w Kluczborku. Każda rodzina mogła je nabyć wychodząc ze świątyni.