Wprowadzenie na urząd nowego proboszcza parafii

W I czwartek 7 września, w dniu poświęconym modlitwie o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o wytrwanie w powołaniu dla kapłanów i osób zakonnych, w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 18.30 w kościele parafialnym św. Urbana w Wędzinie, w obecności ks. Waltra Lenartadziekana dekanatu oleskiego, księży z dekanatu olesno, księży gości, rodziny, przyjaciół, znajomych z parafii rodzinnej św. Floriana w Żywocicach k/Krapkowice, parafii posługi wikariuszowskiej: Najśw. Serca Pana Jezusa w Kluczborku, św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach, Matki Bożej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu (Kłodnicy) oraz bardzo licznie przybyłych wiernych miejscowej wspólnoty parafialnej, zgodnie z dekretem ks. biskupa Andrzej Czai z dnia 1 czerwca 2017 r. został wprowadzony w urząd proboszcza parafii ks. Adam Jankowski. Wprowadzenie dokonano wg obrzędu zamieszczonego w Agendzie Liturgicznej diecezji opolskiej. Ks. Adam Jankowski złożył przed dziekanem w obecności kapłanów i wiernych parafii Wędzina „Wyznanie wiary” i stosowną „Przysięgę wierności przy objęciu urzędu wykonywanego w imieniu Kościoła”, co nastąpiło po Słowie Bożym, które wygłosił ks. Hubert Czernia, wicedziekan dekanatu kluczborskiego. Na zakończenie uroczystej liturgii przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej powitali nowego proboszcza miłymi słowami wręczając bukiet kwiatów, zaś nowomianowany proboszcz podziękował wszystkim za modlitewną obecność, wsparcie, życzliwość i każdą pomoc okazaną w pierwszych dniach posługi proboszczowskiej w Wędzinie.