Zmiany w Różach Różańcowych

W niedzielę 23 lutego, Wierni należący w naszej parafii do 8 RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH ŻEŃSKICH i MĘSKICH mogą w zakrystii odbierać rozpiskę z comiesięczną ZMIANĄ 20 TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH /do lutego 2021 r./ Modlitewniki z rozważaniami ze Św. Janem Paweł II będą do nabycia w niedzielę 1 marca, kiedy nastąpi 1 wspólna zmiana tajemnic wszystkich Róż Różańcowych. Zelatorów proszę o dostarczenie tych materiałów osobom, które ze względów zdrowotnych nie zawsze mogą przybyć do kościoła i mieszkającym poza parafią. Tajemnice, które towarzyszyły Parafianom przez wiele lat zostawiają na pamiątkę.

Skróty tajemnic: R–radosne, S–światła, B–bolesne, Ch–chwalebne. Kto ma 1 tajemnicę radosną odmawia również początek: Wierzę, Ojcze nasz, 3xZdrowaś, Chwała Ojcu.

Żywię nadzieję, że przyjęcie wspólnej formuły funkcjonowania naszych RÓŻ – 156 osób, przyczyni się do bardziej świadomego przeżywania tajemnic z życia Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Niech Królowa Różańca Św. wspiera to dobre dzieło.

ks. Proboszcz

Rozważania ze Św. Janem Pawłem II