Święto Strażaków

W czwartek 3 maja obchodzimy w naszym kraju uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W naszej parafialnej Wspólnocie o godz. 10.00 została odprawiona Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wędzinie i ich Rodzin. Na zakończenie Mszy św. miało miejsce nabożeństwo majowe i ku czci św. Floriana o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wszystkim Strażakom z okazji Ich święta /4 maja wspomnienie św. Floriana, patrona Strażaków/ życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia, przede wszystkim opieki i wstawiennictwa świętego Floriana. Strażak zawsze powinien spieszyć z odwagą ratując dobytek, mienie i ludzkie życie, zawsze przychodzi z pomocą, gdzie jest niebezpieczeństwo. Dziękujemy za każdą chętną pomoc okazaną naszemu kościołowi i parafii – BÓG ZAPŁAĆ!!!

Z darem modlitwy ks. proboszcz