Miesiąc maryjny

Maj – dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku, to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych, nazywanych majówkami. Jeszcze dziś przejeżdżając w majowy wieczór przez polskie wsie można usłyszeć pieśni maryjne. Zwyczaj ten trwa dopiero od połowy XIX w. W naszej parafialnej Wspólnocie nabożeństwa są odprawianie po Mszach św., w niedziele o godz. 14.30 oraz przy krzyżach przydrożnych, które znajdują w poszczególnych częściach parafii: Marce /Kuzaj/, Marce /Karkos/, Marce /Świtała/, Kowie /Lelonek-Kubik, Kuliberda/, Grucki /Roj/, Centrum, Październia, Kierocie /koło starego kościoła, Szulc/.

Zapraszam drogich Parafian do licznego i modlitewnego udziału w nabożeństwach majowych.

Z darem modlitwy ks. proboszcz