Roraty 2017 ze Św. Józefem

Tegoroczne Roraty opowiadają o św. Józefie, człowieku, któremu Bóg powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami. Temat jest kontynuacją zeszłorocznych Rorat o Matce Bożej z Jasnej Góry. Wpisuje się też w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, jaki dla Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Podczas Rorat dzieci poznają historię św. Józefa – powiernika tajemnicy Boga, opiekuna i wychowawcy Jezusa, ojca zatroskanego o rodzinę i w końcu obrońcy Kościoła. Ponadto do św. Józefa, skutecznego orędownika z nieba, będą mogły pisać listy – to od dawna znana i praktykowana forma konkretnego zwracania się do tego świętego. W naszej parafii Msze św. roratnie dla dzieci będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w środy o 17.30, a w soboty o godz. 8.00 z kazaniem dla dorosłych uczestników rorat. Tradycyjnie dzieci przygotowują „serduszka” z dobrymi uczynkami i odpowiedziami z planszy roratniej do losowania figurki Matki Bożej i innej niespodzianki. Ciekawe jakiej?

Z kapłańskim pozdrowieniem

ks. proboszcz Adam Jankowski