Spotkania Róż Różańcowych

W środę 29 listopada o godz. 17.00 bardzo serdecznie zapraszam wszystkich członków Róż Różańcowych: żeńskich i męskich naszej parafii na kolejne Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej PomocyPo Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie do salki na plebanii wszystkie Panie należące do Róży Różańcowej Pani Marii Leschik. W naszej parafialnej Wspólnocie jest 8 Róż Różańcowych: 6 żeńskich i 2 męskie.

REGULAMIN ŻYWEGO RÓŻAŃCA

1. Obowiązkiem każdego członka Żywego Różańca jest codzienne odmawianie jednej Tajemnicy Różańca, poprzedzone jej rozważaniem.
2. Członkowie Żywego Różańca mają obowiązek wielbić Maryję i rozszerzać jej cześć przez naśladowanie jej cnót, przykładem życia i działalnością apostolską (pomoc w parafii, ofiarowanie cierpienia, zachęcanie innych osób, aby przystąpiły do wspólnoty).
3. Róża Różańcowa składa się z 20 osób. Troska o jej pełny skład, utrzymanie łączności między Różą, a Kapłanem-Opiekunem, dostarczanie Tajemnic nieobecnym na wymianie oraz otaczanie miłością chorych członków – to główne zadania przewodniczącego Róży czyli zelatorki lub zelatora.
4. Wymiana tajemnic odbywa się zasadniczo jeden raz w miesiącu, albo przez losowanie albo w porządku kolejnym. Nierzadko też, zgodnie z lokalnym zwyczajem parafii, wymiana dokonuje się rzadziej i w innej formie.
5. Godnym szacunku zwyczajem jest ofiarowanie Mszy św. w intencji członków Róży oraz udział członków Żywego Różańca w pogrzebie zmarłego członka Róży, w modlitwie o spokój jego duszy oraz zamówienie Mszy św. w jego intencji.
6. W Diecezji Opolskiej 2 razy w roku w Sanktuarium w Winowie odbywa się Dzień Skupienia dla członków Żywego Różańca. W pierwszą sobotę września dla parafii Rejonu Opole i Kluczbork, a w pierwszą sobotę października dla parafii Rejonu Nysa i Racibórz.