Niedziela Dobrego Pasterza

4 Niedziela Wielkanocna, 3 maja nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza jest przeżywana w Kościele katolickim już po raz 57. jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Kościele w Polsce rozpocznie ona Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służby w Kościele. Ojciec Święty Franciszek przygotował na Światowy Dzień Modlitw o Powołania orędzie zatytułowane „Słowa Powołania”. „Zachęcam, by się zapoznać z tym orędziem. Jest ono niesamowicie ważne nie tylko dla tych, którzy rozeznają powołanie, ale i dla nas, przeżywających już swoje powołanie, byśmy potrafili dziękować, z odwagą je przeżywać, pokonywać znużenia, a jednocześnie uwielbiać Boga za to, co nam ofiarował” – podkreślił bp Marek Solarczyk.

Z darem w modlitwie – ks. Proboszcz