Niedziela Biblijna

Niedziela Biblijna i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego będą obchodzone w Kościele katolickim w Polsce w niedzielę 26 kwietnia. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia według św. Mateusza.  W tą niedzielę rozpocznie się też 12. Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja 2020. Głównym celem Narodowego Czytania Pisma Świętego rozpoczynającego Tydzień Biblijny, jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania fragmentu Pisma Świętego, który otrzymamy w kościele – powiedział ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia” to hasło tegorocznej Niedzieli Biblijnej i Narodowego Czytania Pisma Świętego. Nawiązuje ono do przesłania trwającego roku duszpasterskiego, który jest poświęcony Eucharystii. Hasło odnosi się do Prologu Ewangelii według św. Jana, gdzie są słowa „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” oraz do 6. rozdziału Ewangelii św. Jana, w której Jezus Chrystus mówi o Sobie, że jest „chlebem życia”. Dzieło Biblijne chce podczas tegorocznego Tygodnia Biblijnego uczcić również 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Ks. Witczyk podkreślił, że jego nauczanie jest ponadczasowe, ponieważ wynikało z Ewangelii. Przypomniał też, że Papież Polak, umierając, prosił, by czytano mu Ewangelię według św. Jana.

Zapraszam Parafian na niedzielne Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30, o 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą o ustanie epidemii, zdrowie i potrzebny dla ziemi DESZCZ.

Z darem w modlitwie – ks. Proboszcz