Matka Boża Trzykroć Przedziwna

Od niedzieli 10 czerwca w naszej parafii przebywa /peregrynuje/ tzw. kapliczka z wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Matka Boża nawiedziła dom plebanijny i została przekazana kolejnym rodzinom, które wyraziły chęć przyjęcia Matki Bożej Szensztackiej do swoich rodzin, aby modlić się przy Maryi. Obecnie jesteśmy na etapie utworzenia grupy kilkunastu rodzin w naszej parafialnej Wspólnocie, które zechcą na stałe 1 raz w miesiącu na 2 dni przyjmować Matkę Bożą do swoich domów – jest już 18 Rodzin. Niektórzy może nie potrafią się jeszcze zdecydować myśląc, że trzeba będzie się modlić cały dzień. Nic z tych rzeczy! Schemat jest taki, że o ustalonej porze np. wieczorem rodzina lub osoba gromadzi się na modlitwie przy Matce Bożej, można wtedy odmówić litanię, koronkę do Bożego Miłosierdzia, różaniec, również 10-tkę przypisaną z Róży Różańcowej itp. Zachęcam Rodziny naszej parafii do tej formy pobożności. Poniżej jeszcze kilka informacji o Ruchu Szensztackim. Maleńka kapliczka w znajdującym się nieopodal Koblencji nad Renem Schönstatt stała się kolebką Ruchu Szensztackiego. Ruch powstał 18 października 1914 r., a jego założycielem był duchowny i pedagog o. Józef Kentenich. Ruch Szensztacki odznacza się bogatą duchowością. Niesie pomoc duchową człowiekowi, któremu trudno żyć Ewangelią i ją zrozumieć. Ruch opiera się na dwóch filarach – miłości Matki Bożej i zrozumieniu posłannictwa Maryi, poprzez którą zmierzamy ku Bogu. Postawę taką przyjęły Siostry Szensztackie. Jest to odwzorowanie kontraktu, jaki zawarł o. Kentenich z Maryją. Poprzez naśladownictwo w codziennym życiu Maryi i upodabnianie się do niej, ona ma prowadzić do Boga Ojca. W diecezji opolskiej Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej znajduje się w Winowie k/Opola. W środę 11 lipca po Mszy św. wieczornej na plebanii odbyło się spotkanie na którym utworzono listę 21 Rodzin naszej parafii, które od 11 lipca w sposób zorganizowany przyjmują Matkę Bożą Szensztacką do swoich domów i mieszkań. Bardzo dziękuję za pozytywny odzew i modlitewne zaangażowanie Parafian w tę nową formę pobożności maryjnej.

Z darem modlitwy