Kiermasz Parafialny

W niedzielę 15 września obchodzimy w naszej parafii 17 rocznicę poświęcenia nowego kościoła pw. Św. Urbana w Wędzinie, 30 rocznicę poświęcenia cmentarza parafialnego oraz 25 rocznicę poświęcenia kaplicy pogrzebowej na parafialnym cmentarzu. Sumie kiermaszowej o godz. 10.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Radca Jan Grochla, wieloletni proboszcz parafii Zborowskie. Jako dziekan dekanatu Olesno, 16 października 1994 r. dokonał poświęcenia kaplicy pogrzebowej. Poświęcenia cmentarza dokonał ks. Prałat Zbigniew Donarski 11 czerwca 1989 r. Nowy kościół został wybudowany w latach 1996-2002, a konsekrowany 15 września 2002 r. przez ks. Biskupa Jana Kopca /wtedy biskup pomocniczy diecezji opolskiej, obecnie ordynariusz gliwicki/.

Składam podziękowania Parafianom, Radzie Duszpasterskiej, grupom modlitewnym i liturgicznym za troskę o nasz kościół parafialny, za to co duchowe i materialne. Niech Pan Bóg wynagrodzi każde uczynione dobro, a św. Urban i Matka Boża Nieustającej Pomocy wypraszają potrzebne łaski.

ks. Adam Krzysztof Jankowski

BUDOWA KOŚCIOŁAgaleria