25-lecie kościoła

W niedzielę 27 października parafia pw. Trójcy Św. w Ciasnej świętowała Srebrny Jubileusz 25-lecia konsekracji kościoła parafialnego. Sumie kiermaszowej o godz. 11.00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Walter Lenart, dziekan dekanatu Olesno i proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie. W koncelebrze byli również zaproszeni kapłani, wśród nich budowniczy kościoła ks. Oswald Bobrzik, emerytowany proboszcz parafii w Ciasnej. Pod koniec Mszy św. podziękowania złożyli przedstawiciele Rady Parafialnej, Wójt Gminy Ciasna Zdzisław Kulej oraz ks. Wojciech Włoch, obecny proboszcz. Nowy kościół w Ciasnej wybudowano w latach 1985-1994, został konsekrowany 30 października 1994 r. przez ks. Abpa Alfonsa Nossola. Na 25-lecie konsekracji kościół został wewnątrz pomalowany i zawieszono nowe oświetlenie.