18 Dzień Papieski

W niedzielę 14 października obchodzimy 18 Dzień Papieski ku czci i pamięci Św. Jana Pawła II pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. Dzień Papieski będzie miał również wymiar parafialny. Po Mszach św. Parafialny Zespół CARITAS po raz pierwszy będzie rozprowadzać smakowite Kremówki Papieskie – cel tej akcji jest CHARYTATYWNY. Warto nabyć kremówki do niedzielnej popołudniowej kawy! Przed kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia wspierającą uczące się dzieci i młodzież z uboższych rodzin. Wizerunek papieża Św. Jana Pawła II /na zdjęciu/ znajduje się również w naszej parafii, w kaplicy przedpogrzebowej na cmentarzu /2018 r./. Dzień Papieski zapoczątkował Św. Jan Paweł II jeszcze w czasie swojego pontyfikatu w 2001 r. W tym dniu w naszym kraju odbywa się wiele inicjatyw kulturalnych /koncerty, prelekcje, wystawy itp./ związanych z życiem i posługą papieża Polaka Św. Jana Pawła II /1920-2005/.

Dziękuję Paniom z Zespołu Caritas za zaangażowanie, przygotowanie kremówek i ich rozprowadzanie /300 sztuk/. Dzięki tej akcji będzie można przygotować kilkanaście paczek świątecznych dla osób potrzebujących.

Z darem w modlitwie