Wszystkich Świętych

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych, którzy osiągnęli już chwałę nieba. To wielka rzesza zbawionych, którzy swoim życiem opowiedzieli się za Jezusem Chrystusem. Święci pokazują nam tę właściwą drogę w codziennym życiu i jak można tę świętość osiągnąć żyjąc pobożnie i szlachetnie na tej ziemi. W naszym kościele Msze św. są w porządku niedzielnym: o godz. 8.00 i 10.00. O godz. 12.00 w miejscu starego kościoła rozpocznie się Nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz parafialny w Wędzinie. 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Kościół modli się szczególnie za dusze w czyśćcu cierpiące, ofiarując za nich odpusty pod przepisanymi warunkami. Przy ołtarzu umieszcza się figurę zmartwychwstałego Chrystusa i świecę paschalną symbolizującą Pana Zmartwychwstałego. W dniach od 1 do 8 listopada istnieje piękna tradycja polecania dusz czyśćcowych Bożemu Miłosierdziu w odczytywanych tzw. wypominkachzaleckachW naszym kościele Msze św.: o godz. 8.00 i 17.30 /szkolno-młodzieżowa/. O godz. 17.00 różaniec za zmarłych z wypominkami.

Z darem w modlitwie