Uroczystość Św. Anny

W czwartek 26 lipca obchodzimy uroczystość Św. Anny, matki Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji opolskiej. O życiu świętej Anny, matki Maryi i babki Pana Jezusa nie znajdziemy żadnych informacji w księgach Nowego Testamentu. Ewangelie kanoniczne milczą na jej temat. Jedyne informacje dotyczące życia świętej Anny pojawiają się w pismach apokryficznych, pochodzących z początków chrześcijaństwa. Apokryfy nie należą do ksiąg natchnionych, ale w swojej treści oprócz opisów legendarnych i baśniowych, zawierają informacje prawdziwe, przekazywane przez tradycję Kościoła. Najwięcej wiadomości o matce Maryi znajduje się w Protoewangelii Jakuba i Ewangelii Pseudo-Mateusza. 27 lipca obchodzimy w naszej diecezji wspomnienie Św. Joachima, ojca Najświętszej Maryi Panny.

Niech Św. Anna i Św. Joachim wypraszają potrzebne łaski

Z darem modlitwy