Tydzień Modlitw o Jedność

W dniach 18-25 stycznia 2018 r. będziemy obchodzić po raz kolejny w naszej diecezji Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2018 rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z Księgi Wyjścia 15,1–21: Prawica Twoja wsławiła się mocą. Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Karaibów. W diecezji opolskiej z tej okazji przygotowano cały szereg nabożeństw i spotkań poświęconych sprawie jedności chrześcijan. W dekanacie oleskim spotkanie ekumeniczne odbędzie się w niedzielę 28 stycznia br. o godz. 18.00 – nabożeństwo ekumeniczne, kościół pw. Bożego Ciała w Oleśnie, przewodniczenie: ks. Dziekan Walter Lenart /proboszcz par. pw. Bożego Ciała w Oleśnie/, kazanie: ks. Ryszard Pieron /proboszcz par. ewangelicko-augsburskiej w Lasowicach Wielkich/. Szczegółowy program obchodów Tygodnia Ekumenicznej w diecezji opolskiej tutaj.

W naszej parafii w Tygodniu Ekumenicznym będą odprawiane okolicznościowe Msze św. z formularza mszalnego o jedność chrześcijan.

Z darem modlitwy w intencji jedności parafialnej wspólnoty