Świece Caritas

26 Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w całym kraju realizowane będzie pod hasłem Świeca, która tworzy Polską wigilię. Przypomnijmy, że w zamyśle autorów Dzieła, wigilijna świeca, symbol Chrystusa – Światłości Świata – wyraża gotowość rozświetlenia dzieciństwa i pomagania dzieciom, które przeżywają różnorakie trudności.W bieżącym roku – wzorem ostatnich pięciu lat – pieniądze pozyskane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, podzielimy na projekty pomocowe dla dzieci za pośrednictwem Konkursu na Wyobraźnię Miłosierdzia. W Konkursie mogą uczestniczyć Parafialne Zespoły i Szkolne Koła Caritas Diecezji Opolskiej. W ubiegłym roku mogliśmy dofinansować 50 projektów, w których udział wzięło blisko 3100 osób. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wierni składają ofiary 12 zł za dużą i 5 zł za małą świecę. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia we wszystkich parafiach diecezji opolskiej od I Niedzieli Adwentu. Dystrybucja świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest organizowana przez Caritas wyłącznie za pośrednictwem parafii. Caritas Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza do udziału w Dziele Pomocy.

ks. dr Arnold Drechsler
Dyr. Caritas Diecezji Opolskiej