Róża Różańcowa żeńska

W czwartek 22 marca po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie formacyjne dla kobiet należących do RÓŻY RÓŻAŃCOWEJ ŻEŃSKIEJ p. Marii Leschik. W naszej parafialnej Wspólnocie jest 8 Róż Różańcowych: 6 żeńskich i 2 męskie. We wtorek 13 marca odbyło się spotkanie dla mężczyzn, którzy należą do II RÓŻY RÓŻAŃCOWEJ MĘSKIEJ – dawnej śp. Teodora Lelonek. Po tym spotkaniu Różę Różańcową udało się skompletować, dołączyło do niej 4 nowych mężczyzn. Na kolejnym spotkaniu nastąpi wybór nowego zelatora czyli opiekuna róży.

Z darem modlitwy

REGULAMIN ŻYWEGO RÓŻAŃCA

1. Obowiązkiem każdego członka Żywego Różańca jest codzienne odmawianie jednej Tajemnicy Różańca, poprzedzone jej rozważaniem.
2. Członkowie Żywego Różańca mają obowiązek wielbić Maryję i rozszerzać jej cześć przez naśladowanie jej cnót, przykładem życia i działalnością apostolską (pomoc w parafii, ofiarowanie cierpienia, zachęcanie innych osób, aby przystąpiły do wspólnoty).
3. Róża Różańcowa składa się z 20 osób. Troska o jej pełny skład, utrzymanie łączności między Różą, a Kapłanem-Opiekunem, dostarczanie Tajemnic nieobecnym na wymianie oraz otaczanie miłością chorych członków – to główne zadania przewodniczącego Róży czyli zelatorki lub zelatora.
4. Wymiana tajemnic odbywa się zasadniczo jeden raz w miesiącu, albo przez losowanie albo w porządku kolejnym. Nierzadko też, zgodnie z lokalnym zwyczajem parafii, wymiana dokonuje się rzadziej i w innej formie.
5. Godnym szacunku zwyczajem jest ofiarowanie Mszy św. w intencji członków Róży oraz udział członków Żywego Różańca w pogrzebie zmarłego członka Róży, w modlitwie o spokój jego duszy oraz zamówienie Mszy św. w jego intencji.

RÓŻE RÓŻAŃCOWE ŻEŃSKIE:

1. Róża Różańcowa Marii Leschik