Pielgrzymka na Warmię, Mazury i Podlasie

W dniach 27-29 sierpnia /poniedziałek-środa/ odbędzie się międzyparafialna pielgrzymka na Warmię, Mazury i Podlasie. Małe miejsce we wsi Gietrzwałd /na Warmii/ w r. 1877, kiedy to od 27 czerwca do 16 września, na przykościelnym klonie, Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom. Maryja miała powiedzieć, że Kościół na ziemiach polskich nie będzie prześladowany, a polskich kapłanów będzie więcej, jeśli ludzie będą się modlić i odmawiać różaniec. Maryja przemawiała do nich po polsku, w gwarze warmińskiej. Fakt ten wzmocnił ruch polski na Warmii, wzmacniając więzi pomiędzy Kościołem katolickim a polskim ruchem patriotycznym, a także umacniając kult maryjny w Polsce. Jest to jedyne zatwierdzone przez Kościół objawienie w Polsce.

Program pielgrzymki

Sanktuarium Maryjne w Św. Lipce