Sezon odpustowy

ODPUST W KOLONII ŁOMNICKIEJ

Odpust parafialny obchodzi się każdego roku w konkretnej Wspólnocie parafialnej /również filie/, jest to uroczystość patronalna każdej parafii w niedzielę poprzedzającą lub następującą po dniu wspomnienia patrona parafii lub w dniu wspomnienia bądź uroczystości. Suma odpustowa jest odprawiona o godzinie 11.00 z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, śpiewa się Te Deum Laudamus, poza tym liturgię Mszy św. odpustowej uświetniają poczty sztandarowe, orkiestra, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, zaś w godzinach popołudniowych odprawia się nieszpory odpustowe. Tradycyjnie przy kościołach w dzień parafialnego odpustu przyjeżdżają stragany tzw. „budy odpustowe”, gdzie można zakupić słodycze i różne zabawki dla dzieci. Odpust wspólne święto całej parafii.

W naszej parafialnej Wspólnocie doroczny odpust ku czci Św. URBANA będziemy obchodzić w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w niedzielę 27 maja. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi KS. PRAŁAT ZBIGNIEW DONARSKI, emerytowany Proboszcz Parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie.