Obraz Matki Bożej

W kościele parafialnym, po lewej stronie prezbiterium znajduje się obraz z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy z wotami w postaci różańców i medalików. Obraz sprowadził do kościoła parafialnego śp. ks. Alojzy Muszalik, pierwszy proboszcz parafii św. Urbana w Wędzinie /1967-1987/ spoczywający na parafialnym cmentarzu. Od listopada 2017 r. w naszej parafii, w każdą środę po Mszy św. odbywa się okolicznościowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W parafii istnieje też 6 Róż Różańcowych żeńskich i 2 Róże Różańcowe męskie, które mają swoje Msze św. w każdy I piątek i I sobotę miesiąca o godz. 7.00. W ostatnim czasie w środku obrazu zostało zainstalowane nowe oświetlenie. W ten sposób obraz stał się bardziej okazały i widoczny dla wiernych, którzy otaczają go wielką czcią. Warto tutaj wspomnieć, że parafianie bardzo często zamawiając intencje mszalne proszą o wstawiennictwo i opiekę Matkę Bożę Nieustającej Pomocy.

Z darem modlitwy