Niedziela kiermaszowa

W niedzielę 20 września obchodzimy w naszej parafii 18 rocznicę poświęcenia kościoła Św. Urbana w Wędzinie – tzw. Kiermasz. Nowy kościół w Wędzinie został poświęcony 15 września 2002 r. przez ks. Biskupa Jana Kopca, obecnie ordynariusza diecezji gliwickiej. W tym roku kazania kiermaszowe wygłosi i sumie kiermaszowej o godz. 10.00 będzie przewodniczył KS. RAFAŁ RUSIN, były proboszcz w Wędzinie /2013-2017/, obecnie proboszcz parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Grzędzinie w dekanacie Łany.

Nowy kościół w Wędzinie został wybudowany w latach 1996-2002 przy wielkim zaangażowaniu parafian. Największe staranie i zaangażowanie w powstanie kościoła jest w osobie ks. Zygfryda Flaka /1993-2011/, obecnie proboszcza parafii Ujazd.

Z darem w modlitwie – ks. Proboszcz