Modlitwa Różańcowa

Październik to czas modlitwy różańcowej odmawianej w naszych parafiach. Odmawiając różaniec, rozważamy razem z Maryją wydarzenia z Ewangelii, które Ona rozważała w swoim sercu. Mamy nie tylko rozważać postawę Jezusa i Maryi, ale naśladować Ich w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Wiele razy w historii modlitwa różańcowa odmawiana z wiarą zaważyła na losach narodów. W życiu ludzi zmagających się z grzechem, trudnościami i nałogami różaniec jest jakby liną ratunkową. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. Nasze rodziny, Ojczyzna i świat walczą teraz z przytłaczającymi siłami zła. Dziś potrzebujemy pomocy Maryi bardziej niż kiedykolwiek przedtem. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godz. 17.30, w sobotę o godz. 6.30, a w niedzielę o godz. 15.00 w różnych intencjach. Dzieci otrzymają książeczkę i obrazki opisujące objawienia maryjne w Lourdes w 160 rocznicę objawień.

Z darem w modlitwie