Kiermasz Parafialny

W niedzielę 16 września obchodzimy w naszej Wspólnocie 16 Rocznicę Poświęcenia Kościoła pw. Św. Urbana w Wędzinie, tzw. Kiermasz. Sumie kiermaszowej o godz. 10.30 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. JERZY ŁAPIŃSKI MSF /Zgromadzenie Księży Św. Rodziny/, proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Ścinawie Małej k/Korfantowa. Przed rokiem świętowaliśmy Jubileusz 15-lecia poświęcenia nowego kościoła. Z tej okazji gościliśmy ks. ZYGFRYDA FLAKA, budowniczego kościoła i wieloletniego proboszcza, który przewodniczył Sumie kiermaszowej i głosił Słowo Boże nawiązując do czasów budowy i powstawania kościoła oraz wielkiego zaangażowania Parafian w to Boże i ludzkie dzieło. Na pamiątkę tego jubileuszu zostały wydane kolorowe widokówki ze zdjęciami kościoła. Nowy kościół pw. Św. Urbana został poświęcony 15 września 2002 r. przez ks. Biskupa JANA KOPCA, wtedy biskupa pomocniczego diecezji opolskiej /obecnie ordynariusz gliwicki/. Kamień węgielny pod budowę nowego kościoła został poświęcony przez Papieża Św. Jana Pawła II, 15 czerwca 1999 r. w Gliwicach. Niedzielne wydanie gazetki będzie poświęcone budowie naszego kościoła. Będzie także do nabycia wydanie specjalne gazetki BOŻE DARY w kolorowej szacie graficznej /format A4, 24 str./ z wybranymi zdjęciami kościoła i tekstami. Każda rodzina naszej parafii powinna mieć jako pamiątkę! /tylko 10 zł/. Więcej zobaczymy w Galerii!

Z darem w modlitwie

i wdzięcznością za każde dobro

błogosławi Parafianom