Dożynki Parafialne

W sobotę 1 września o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. Św. Urbana w Wędzinie została odprawiona Msza św. Dożynkowa, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. proboszcz, a w koncelebrze był ks. kanonik Jarosław Wolski z diecezji sosnowieckiej. Liturgię dziękczynną uświetniły poczty sztandarowe wszystkich szczebli, sztandar Koła Łowieckiego Bażant z Siemianowic Śląskich, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz orkiestra z Borek Wielkich. W uroczystej procesji do kościoła wniesiono tegoroczną korona dożynkową. Starostami dożynkowymi byli Państwo Jadwiga i Ernest Lesik. W czasie Mszy św. był obrzęd poświęcenia korony żniwnej, chleba oraz plonów ziemi przyniesionych do ołtarza. Po Mszy św. odbył się przemarsz korowodu dożynkowego na boisko, gdzie nastąpiło przekazanie chleba, powitanie gości przez Wójta Gminy Ciasna p. Zdzisława Kuleja oraz otwarcie festynu dożynkowego przez Sołtys p. Teresę Kozala. W programie festynu było wiele ciekawych atrakcji m.in. zawody na najsilniejszego rolnika, konkursy szybkościowe dla dzieci i darmowe dmuchańce, loteria fantowa /każdy los wygrywa/, wieczorny koncert zespołu DUO FENIX oraz zabawa taneczna z zespołem ONYX. Nie zabrakło dobrego kołocza, kawy i napojów. Zdjęcia w galerii.

red. ks. proboszcz

Korona Żniwna 2018