Święto Bożego Ciała

W czwartek 31 maja w Kościele obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii W Polsce uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Wierni dekorują swoje domostwa i posesje symbolami eucharystycznymi. aby wyrazić wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W naszej parafii o godz. 8.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji PARAFIAN o ducha pobożności eucharystycznej w rodzinach, a następnie wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy usytuowanych w odpowiednich miejscach /trasa jak w latach poprzednich/. Do czwartku 7 czerwca trwa dawna /tradycyjna/ oktawa Bożego Ciała z procesjami eucharystycznymi wokół kościoła.

Dziękuję wszystkich zaangażowanym Parafianom za : zbudowanie ołtarzy, przystrojenie domów i trasy procesji, oprawę muzyczną, niosącym sztandary, baldachim i nagłośnienie, dzieciom I-komunijnym i młodszym dzieciom sypiącym kwiatki z rodzicami oraz za pobożny i liczny udział w parafialnej procesji Bożego Ciała. Do czwartku 7 czerwca zapraszam na Msze św. o godz. 18.00 i procesje w oktawie Bożego Ciała, m.in. do sztandarów, baldachimu, dzieci I-komunijne i dzieci do sypania kwiatków.

Z darem modlitwy ks. proboszcz