Akcja Św. Krzysztof

W dniach 19-26 lipca będzie obchodzony 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa z misyjną Akcją św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy, szczególnie pochodzących z diecezji opolskiej. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże dla wszystkich, także bezpieczne żniwa i prace polowe dla rolników. Aby misjonarze mogli dotrzeć do wiernych, potrzebują pomocy pojazdów, które kupowane są właśnie przez MIVA Polska. Po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie ich pojazdów – przy poświęceniu otrzymamy brelok rybkę lub św. Krzysztofa do kluczy pojazdów lub mały różaniec na lusterko.

Z darem w modlitwie – ks. Proboszcz

Ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor Miva Polska podkreślił, że Tydzień św. Krzysztofa i Akcja św. Krzysztof  „to doskonała okazja do tego, by podjąć temat bezpieczeństwa na drogach,  a przy okazji zaprosić do pomocy na rzecz misjonarzy”. „Zachęcam do przekazania 1 grosza za 1 kilometr bezpiecznej jazdy, właśnie na środki transportu dla misjonarzy. W duchu wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry, za opiekę Bożą na drodze, wsparcie i ochronę św. Krzysztofa, patrona akcji” – powiedział. W zeszłym roku MIVA Polska zrealizowało 91 projektów, w ramach których zakupiono ponad 300 pojazdów dla misjonarzy, w 34 krajach świata. Wśród zakupionych dotąd pojazdów znajdują się nie tylko samochody, ale również motocykle, rowery, łodzie, silniki do łodzi, a nawet wózki inwalidzkie, ambulanse do szpitali czy motocykle do ośrodków zdrowia umożliwiające lekarzom dotarcie do chorych.  „Misjonarze informują nas, że właśnie w czasie pandemii, zakupione pojazdy pełnią szczególnie ważną rolę, pomagają duchownym w dotarciu do chorych i udzieleniu im sakramentów. W tym roku mamy już 50 nowych próśb o zakup pojazdów i wciąż ich przybywa” – podkreślił dyrektor MIVA Polska. Dodał, że  misjonarz, to człowiek, który ma udawać się w dalekie strony, by być obecnym wśród ludzi, pomagać im, dawać świadectwo wiary, głosić Ewangelię i nauczać.