1 rocznica MB Szensztackiej

W tym tygodniu obchodzimy 1 rocznicę peregrynacji 2 kapliczek Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej-Szensztackiej, która wędruje po 30 rodzinach naszej parafii. Maleńka kapliczka w znajdującym się nieopodal Koblencji nad Renem Schönstatt stała się kolebką Ruchu Szensztackiego. Ruch powstał 18 października 1914 r., a jego założycielem był duchowny i pedagog O. Józef Kentenich. Ruch Szensztacki odznacza się bogatą duchowością. Niesie pomoc duchową człowiekowi, któremu trudno żyć Ewangelią i ją zrozumieć. Ruch opiera się na dwóch filarach – miłości Matki Bożej i zrozumieniu posłannictwa Maryi, poprzez którą zmierzamy do Boga. W ostatnim czasie listy rodzin przyjmujących kapliczki zostały zaktualizowane i każda rodzina przyjmuje Matkę Bożą 1 raz w miesiącu. BÓG ZAPŁAĆ 30 Rodzinom naszej parafii za chętne włączenie się do tej formy oddawania czci i chwały Matce Najświętszej, którą w naszej parafii czci  również 6 Róż Różańcowych: 4 żeńskie i 2 męskie.

Z darem w modlitwie

2 kapliczki MB Szensztackiej na ołtarzu