Modlitwa różańcowa

Miesiąc październik to każdego roku czas modlitwy różańcowej odmawianej ku czci Matki Najświętszej w kościołach i kaplicach. Wierni gromadzą się, aby polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Różańca Św. różne intencje: parafialne, rodzinne, małżeńskie i osobiste, a w tym czasie towarzyszy nam szczególna intencja o zdrowie i ustanie pandemii na całym świecie.

W naszej parafii różaniec będzie również odmawiany w intencji Róż Różańcowych żeńskich i męskich oraz grup modlitewnych i liturgicznych: w tygodniu o godz. 17.30, w soboty o 6.30, w niedzielę o 14.30.

Z darem w modlitwie – ks. Proboszcz

W naszej parafii od 1 PAŹDZIERNIKA br. stosujemy wersję modlitwy O Mój Jezu… zatwierdzoną 28 sierpnia 2020 r. przez Konferencję Episkopatu Polski, dlatego proszę Parafian o przyswojenie sobie tej nowej wersji modlitwy. Zmienione wyrazy są zaznaczone na czarno pogrubionym tekstem.

O mój Jezu – Akt strzelisty z Fatimy

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.