Triduum i Odpust Parafialny

W sobotę 25 maja przypada wspomnienie Św. Urbana, papieża i męczennika, głównego Patrona parafialnej Wspólnoty Św. Urbana w Wędzinie, dekanat Olesno. W dniach przed parafialnym Odpustem odbędzie się Triduum przygotowujące duchowo do patronalnego święta.

PIĄTEK 24 maja: godz. 17.00 Msza św. szkolna oraz występ dziecięcej grupy teatralnej z Bytomia-Miechowic, która przedstawi Misterium Wielkanocne z nabożeństwem majowym pt. Oto Matka Twojapoczęstunek na plebanii przygotowany przez Zespół Caritas.

SOBOTA 25 maja: godz. 17.00 Msza św. w intencji Parafian i Rolników z Rodzinami o dobre urodzaje i pomyślne żniwa, procesja ku czci Św. Urbana do 4 stacji rozmieszczonych na ulicach parafii, piknik odpustowy przy kawie i kołoczu pod namiotem za kościołem /Rada Sołecka i Rada Parafialna/.

NIEDZIELA 26 maja: godz. 11.00 Suma Odpustowa za Parafian, Budowniczych, Dobrodziejów kościoła, o spokój duszy Śp. Ks. Biskupa Jana Bagińskiego oraz w intencji Matek w Dniu Ich Święta, procesja eucharystyczna, o godz. 15.00 nieszpory odpustowe i nabożeństwo majowe. Kazania odpustowe wygłosi ks. Joachim Koza, wikary z parafii Św. Krzyża w Bytomiu-Miechowicach w diecezji gliwickiej, liturgię uświetni orkiestra dęta z Borek Małych.

ZAPRASZAM PARAFIAN I GOŚCI!!!

ks. Adam Jankowski, proboszcz