Światowy Dzień Trędowatych

W niedzielę 27 stycznia br. obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych, który został ustanowiony z inicjatywy francuskiego podróżnika, poety i dziennikarza Raoula Follereau. Jest obchodzony od 1954 r. w ostatnią niedzielę stycznia w ok. 150 krajach na świecie. Jest okazją do zwrócenia uwagi świata, szczególnie bogatej jego części, na problem ludzi chorych na trąd i wyrażenia solidarności z nimi. Od 1995 r. Światowy Dzień Trędowatych organizuje w Polsce Fundacja Polska Raoula Follereau. Pierwsze ośrodki dla trędowatych powstawały przy klasztorach, katedrach i kościołach. Dziś wciąż podstawową rolę w opiece nad trędowatymi pełnią ośrodki misyjne, w których pracują przede wszystkim siostry i bracia zakonni. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i ich opiekunach.

Z darem w modlitwie