Kościół w Potrzebie

Przywrócić nadzieję – pod tym hasłem Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Polski już po raz dwunasty organizuje Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzony jest on co roku w drugą niedzielę listopada, w tym roku jest to 8 listopada. „Pragnę serdecznie zachęcić w imieniu Konferencji Episkopatu Polski do włączenia się w przeżywanie tego Dnia Solidarności. Mimo trudnej sytuacji, mimo ograniczonej liczby wiernych mogących uczestniczyć w liturgii, starajmy otworzyć się jeszcze bardziej na innych. Włączmy się wszyscy w ten Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym” – powiedział bp Artur Miziński.

Decyzję o tym, aby każda druga niedziela listopada była w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym podjęła Konferencja Episkopatu Polski podczas 346. Zebrania Plenarnego na Jasnej Górze w dniu 27 listopada 2008 r.  Organizatorem tego dnia jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Co roku wybierany jest jeden kraj szczególnie doświadczany prześladowaniami. W tym roku krajem reprezentującym współczesne męczeństwo chrześcijan jest Republika Środkowoafrykańska.

Przed kościołami odbędzie się coroczna zbiórka na pomoc chrześcijanom prześladowanym za wiarę.

Z darem w modlitwie – ks. Proboszcz