Wyjazd na Jarmark do Drezna

W sobotę 16 grudnia wraz z sąsiednimi parafiami w Sierakowie Śląskim i Łomnicy organizujemy jednodniowy wyjazd na Jarmark Adwentowy w Dreźnie. Usługi transportowe świadczy firma Biuro Podróży TEMPO z Olesna. Adwent to wspaniały czas by odwiedzić Drezno – bajkowa stolica Saksonii – tu znajduje się jeden z najstarszych bożonarodzeniowych jarmarków. To tu spotkamy kominiarza na szczęście i 14-metrową, największą na świecie, świąteczną piramidę. Striezelmarkt został założony w XV w., a swoją nazwę zawdzięcza drożdżowej, plecionej bułce Striezel/, która na przestrzeni wieków zamieniła się w tradycyjne ciasto z bakaliami – drezdeński Christstollen. Tu można znaleźć: zabawki z drewna z regionu Rudaw, malowane tkaniny i łużyckie wyroby garncarskie, wydmuchiwane ozdoby choinkowe, słynne ciasteczka z Pulsnitz i oczywiście drezdeński ChriststollenProgram jest następujący:

Wyjazd w godzinach porannych /ok. 4.30 – Msza św. w Wędzinie/. Po Mszy św. wyjazd do Niemiec. Przyjazd do DREZNA ok. godz. 10.00 i zwiedzanie miasta z Przewodnikiem: Pałac Zwinger, Opera Sempera przy Placu Teatralnym, Kościół Dworski, katolicka Katedra zwana również Kościołem Polskim, Kościół Frauenkirche, słynny most Augusta Mocnego, Staromiejski Odwach, współczesne centrum miasta, spacer po Hauptstrasse, czas wolny – pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym /można będzie kupić świąteczne ozdoby, słynne drezdeńskie wypieki, świąteczne grzane wino z przyprawami/. Wyjazd do Polski ok. godz. 18.30.

Na wyjazd konieczny jest paszport lub dowód osobisty.