Dożynki Parafialne 2019

W sobotę 31 sierpnia odbędę się tegoroczne Dożynki Parafialne i Sołeckie jako podziękowanie Panu Bogu za szczęśliwe i bezpieczne żniwa, dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli. O godz. 14.00 w kościele parafialnym uroczysta Msza św. dożynkowa i dziękczynna z błogosławieństwem chleba i korony żniwnej przygotowanej przez mieszkańców Październi i Szklarni. Po Mszy św. przemarsz korowodu dożynkowego z placu kościoła na boisko w Wędzinie i przekazanie chleba dożynkowego włodarzom gminy. Następnie atrakcyjny program: występ orkiestry, przedszkolaków, zabawy i dmuchańce dla dzieci, walka o tytuł najsilniejszego rolnika, koncert i zabawa taneczna do białego rana oraz zapewnione stoiska gastronomiczne.

ZAPRASZAJĄ PARAFIAN I MIESZKAŃCÓW

Pani Sołtys Teresa Kozala z Radą Sołecką