Zwiastowanie Pańskie

W poniedziałek 9 kwietnia w Kościele obchodzimy przeniesioną w tym roku z niedzieli 25 marca (Wielki Post) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To święto Wcielenia Bożego Słowa. Ma­ryja przyjmując Boże Słowo stała się pokorną. Służebnicą, Nową Ewą, która przez posłuszeństwo jest Matką nowej ludzkości. Najświętsza Ofia­ra, którą dzisiaj składamy, jest dziękczynieniem za cały plan zbawienia, który zaczął się wypełniać do momentu Wcielenia, przez poniżenie Bo­żego Syna na krzyżu i wywyższenie w zmartwychwstaniu, aby nas poni­żonych przez grzech doprowadzić do chwały zmartwychwstania. To również Dzień Świętości Życia, można błogosławić matki oczekujące potomstwa i podjąć Dzieło Duchowej Adopcji dziecka poczętego, a jeszcze nienarodzonego. Wszystkim parafianom, którzy to dzieło podejmowali w latach ubiegłych i dalej podejmują składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących narodzin dziecka.

Z darem modlitwy, ks. proboszcz

OSOBY ADOPTUJĄCE DUCHOWO DZIECKO
ROK 2011 /12 raz w parafii/