Zmiany Duszpasterzy

W czwartek 24 sierpnia 2017 r. na mocy dekretów ks. biskupa ordynariusza Andrzeja Czai zaszły zmiany personalne księży na stanowiskach: proboszczów, wikarych i w instytucjach diecezjalnych. Również w naszej parafii nastąpiła zmiana proboszcza, którym został mianowany ks. Adam Jankowski. Dotychczasowy proboszcz ks. Rafał Rusin został proboszczem Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Grzędzinie w dekanacie Łany. Ks. Rafałowi bardzo dziękujemy za Jego 4-letnią posługę proboszcza w naszej parafii i owocną pracę duszpasterską – Bóg zapłać.

Poniżej krótka charakterystyka nowego ks. proboszcza:

Adam Jankowski urodził się 8.01.1981 r. w Krapkowicach. Pochodzi z Parafii św. Floriana w Żywocicach k/Krapkowic. W 2000 r. ukończył LO w Krapkowicach o profilu matematyczno-informatycznym i wstąpił  do Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu, które ukończył w 2006 r. obroną pracy magisterskiej z dziedziny religiologii pod kierunkiem ks. prof. dra hab. Józefa Urbana, aktualnie proboszcza w Rogowie Opolskim. Praktykę diakońską odbył w Parafii Wniebowzięcia NMP w Biedrzychowicach k/Głogówka. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 2006 r. w katedrze opolskiej z rąk ówczesnego ordynariusza ks. Arcybiskupa Alfonsa Nossola, biskupa seniora diecezji opolskiej. W latach 2006-2012 był wikarym w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku, w latach 2012-2016 posługiwał jako wikary w Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach, a w latach 2016-2017 był wikarym w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu (Kłodnicy). Prywatnie interesuje się administrowaniem stron internetowych i tworzeniem różnych publikacji /gazetki, albumy, widokówki itp./.