Wyjazd na Jarmark do Drezna

W III sobotę adwentową, tj. 16 grudnia, wraz z sąsiednimi parafiami w Sierakowie Śląskim i Łomnicy organizujemy jednodniowy wyjazd na Jarmark Adwentowy w niemieckim Dreźnie. Koszt wynosi od 1 osoby 115 zł, zapisy przyjmuje ks. proboszcz, który będzie duchowym przewodnikiem. Usługi transportowe będzie świadczyć znany i sprawdzony przewoźnik Biuro Podróży TEMPO z Olesna. Najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w całych Niemczech, drezdeński Jarmark Struclowy Striezelmarkt /29.11.-24.12.2017/ będzie obchodził swoje 583. urodziny. Oprócz Jarmarku Struclowego pojawi się dziesięć innych, zupełnie różnych jarmarków. Niczym łańcuch świateł trasa bożonarodzeniowych jarmarków zacznie się przy dworcu głównym, połyskując i mieniąc się na promenadzie Prager Straße i wiodąc na Altmarkt, następnie przy kościele Frauenkirche /Neumarkt/ i zalewając morzem świateł drugą stronę Łaby. Nazwa Jarmark Struclowy powstała w średniowieczu i wywodzi się od serwowanej wówczas strucli. W sobotę 9.12 na Jarmarku Struclowym razem z gośćmi z całego świata obchodzone będzie 24. święto tradycyjnego wypieku Chrissttollen. Program tutaj.