Wniebowzięcie NMP

W sobotę 15 sierpnia obchodzimy w Kościele uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To dogmat wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest wyłącznie w Kościele katolickim, został ogłoszony w 1950 r. przez Papieża Piusa XII w Konstytucji Apostolskiej Najszczodrobliwszy Bóg. Według teologii katolickiej Maryja mocą Bożą została wzięta do nieba podobnie jak Henoch i Eliasz. Wniebowzięcie zajęło miejsce Zaśnięcia, które w VII w. zostało ustalone w Rzymie. Jest to święto nakazane. W naszym kraju potoczna nazwa to Święto Matki Bożej Zielnej – tradycyjnie błogosławi się zioła i kwiaty, które symbolizują dojrzałość Maryi i pełnię łask. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 10.00.

Z darem modlitwy

ks. Proboszcz