Dzień Wszystkich Świętych

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych, którzy osiągnęli już chwałę nieba. To wielka rzesza zbawionych, którzy całym swoim życiem opowiedzieli się za Jezusem Chrystusem. Święci pokazują nam tę właściwą drogę w codziennym życiu i jak można tę świętość osiągnąć żyjąc pobożnie i szlachetnie na tej ziemi. 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Kościół modli się szczególnie za dusze w czyśćcu cierpiące, ofiarując za nich odpusty pod przepisanymi warunkami. W dniach od 1 do 8 listopada istnieje piękna tradycja polecania dusz czyśćcowych Bożemu Miłosierdziu w odczytywanych tzw. zaleckach. Przy ołtarzu umieszcza się figurę zmartwychwstałego Chrystusa i świecę paschalną symbolizującą Pana Zmartwychwstałego. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe z wypominkami jest codziennie o g. 17.00. Przy ołtarzu została przygotowana okolicznościowa dekoracja w postaci zniczy, lampionów i liści symbolizujących przemijanie ludzkiego życia. W środę 1 listopada o g. 11.30 w naszej parafii odbyło się Nabożeństwo za Zmarłych. Rozpoczęcie nastąpiło w miejscu dawnego kościoła, następnie licznie zgromadzeni Parafianie i Goście przeszli w procesji na parafialny cmentarz, gdzie miały miejsce dalsze obrzędy liturgii za zmarłych. W czasie procesji był odmawiany różaniec, a nabożeństwu przewodniczył proboszcz ks. Adam Jankowski w otoczeniu Liturgicznej Służby Ołtarza: Lektorów, Ministrantów, Kandydatów i Kandydatek, którzy pełnili różne funkcje liturgiczne. Po liturgii, w zakrystii dla wszystkich czekała miła niespodzianka.